Warsztaty Drogowe w wilanowskim Urzędzie

Gdzie będziemy w 2030 roku? Jak promuje bezpieczeństwo na drodze PZM? Co będzie, kiedy nietrzeźwy szofer będzie wiózł burmistrza? Jak działa oko pod wpływem alkoholu?

Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy Warsztatów Drogowych w Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Śnieg pogłębił i ożywił dyskusję. Gości powitał Ludwik Rakowski, Burmistrz Dzielnicy. Założeniem Warsztatów była jakość wykładowców – McKinsey, Polska Izba Ubezpieczeń, Polski Związek Motorowy, Okręgowa Rada Adwokacka oraz Stowarzyszenie Ortoptystów. Pięć obszernych tematów po 60 minut, zamiast 50 po 10 minut.

McKinsey, autor Raportu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce na zamówienie Polskiej Izby Ubezpieczeń, przedstawił wizję, z której wynika, że Polska osiągnie poziom bezpieczeństwa na drogach dzisiejszych Niemiec dopiero w 2030 roku. Raport wywołał żywą dyskusję na bazie świeżych jazdy po świeżym śniegu. Polski Związek Motorowy przygotował dwie prezentacje – pierwsza o kampanii #TelefonNaBok oraz o oddziaływaniu środków odurzających na prowadzenie pojazdu.
Po przerwie kawowej Okręgowa Rada Adwokacka omówiła przykład „kiedy nietrzeźwy szofer wiezie burmistrza, a burmistrz jako pracodawca o tym, wie”. Ostatnie ćwiczenie, ortoptyczne, ukazało, jak działa oko pod wpływem alkoholu. Aby ćwiczenie oddziaływało na zmysły, musiało się odbyć na trzeźwo 🙂 przy pomocy profesjonalnych urządzeń symulujących stan pod wpływem.

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Wilanów za gościnę.

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top