Światowy Dzień Pamięci w Wilanowie

Msza Święta i pokaz to główne wydarzenia z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, które przygotowała Fundacja „Drogi Mazowsza” wraz z partnerami.
Mszę w intencji ofiar odprawił biskup Marek Solarczyk. Biskup wspomniał również ofiary, które przeżyły wypadek, ale trauma, niepełnosprawność nie pozwala im wrócić do życia społecznego.
Jak zaplanowaliśmy, po mszy przeprowadziliśmy pokaz wypadku drogowego. Jest to znak rozpoznawczy Fundacji. Współczesny człowiek odbiera przekaz poprzez obraz, film. Homo sapiens, który szczycił się umiejętnością czytania i pisania, powrócił do pisma obrazkowego, jakim są filmy na Youtube, portalach społecznościowych. Współczesny człowiek nie przeczyta raportu o bezpieczeństwie ruchu drogowego, on musi zobaczyć film, im krótszy tym lepszy. Film oglądany w domu przy śniadaniu, w kawiarni przy kawie, na smartfonie, tablecie. Stąd decydujemy się na tego typu rozwiązanie, jak pokaz na żywo. Aby można było nagrać film i puścić go do sieci. Zapewne będzie szybciej niż nasza relacja, ale nie chodzi o to, kto pierwszy o tym napisze, ale aby rozeszło się – film, a z nim przesłanie. Naszym celem jest prewencja, zapobieganie, choć również działami post factum. Stąd też zmiana dzielnicy, zmiana docelowego odbiorcy i dotarcie, gdzie będzie on w niedzielę na pewno. Zmiana przyniosła oczekiwany efekt, zdecydowanie większe audytorium, rodzice z dziećmi, tam, gdzie są w niedzielę, w kościele, na osiedlu, nie w centrum.
Zmieniliśmy również scenariusz pokazu. Zamiast dachowania, przeprowadziliśmy pokaz zderzenia czołowego przy prędkości 50 km/h. Dachowanie było widowiskowe, zderzenie może mniej, ale to niedowierzanie, że takie zniszczenie przy tak małej prędkości – bezcenne. Efekt zaskoczenia wywołany.
Pokaz nie odbył by się bez zaangażowania Urzędu Dzielnicy Wilanów. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Okręgowej Rady Adwokackiej. Wspomogli nas również Polski Związek Motorowy i Automobilklub Polski. Podziękowania ślemy również Komendantowi Stołecznemu Policji, Komendantowi PSP m.st. Warszawy, Komendantowi Straży Miejskiej. Kłaniamy się nisko Centrum Opatrzności Bożej. Szczęść Boże w dalszej posłudze dla księdza biskupa.
Patronat medialny Super Expressu.
Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top