Światowy Dzień Pamięci w Wilanowie

Jak co roku organizujemy dwudniowe wydarzenie z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku przypada ono 19 listopada. Nie używamy jednak tej oficjalnej nazwy, ustanowionej przez ONZ, aby nie odstraszać potencjalnych partnerów. Nasz coroczny projekt nazwaliśmy „Piłeś. Wypadek. Co dalej?”. Staramy się, aby ten dzień nie przeszedł bez echa. Co roku dodajemy kolejny element, który uznajemy za istotny w poprawie bezpieczeństwa na drodze. Przez ostatnie dwa lata byliśmy na ulicy Bagatela. Miejsce symboliczne, bo pomiędzy Ambasadą Szwecji – kraju, który jest wzorem do naśladowania w dziedzinie zwalczania negatywnych zjawisk drogowych a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Głównym i stałym elementem jest pokaz kaskaderski wypadku drogowego i pokaz ratownictwa drogowego.

W tym roku wybraliśmy Dzielnicę Wilanów, aby dotrzeć z pokazem, wiedzą, przesłaniem do innych odbiorców niż mieszkańcy Śródmieścia. Dwudniowe obchody podzieliliśmy na trzy części:

  1. Duchową – Msza Święta w Świątyni Opatrzności Bożej w intencji ofiar wypadków drogowych. Mszę odprawi ks. bp Marek Solarczyk (19.XI) – g. 10.30
  2. Plenerową – pokaz wypadku drogowego zaraz po mszy – ul. Prymasa Hlonda (19.XI) – g. 12.00
  3. Statyczną – „Warsztaty Drogowe Burmistrzów Dzielnic Warszawy” – Urząd Dzielnicy Wilanów (20.XI) – ZA ZAPROSZENIAMI – g. 10.00

Tak było w zeszłym roku: https://www.youtube.com/watch?v=8VCL9sZ043s Jak będzie w 2017 roku?

Współorganizatorem pokazu jest Dzielnica Wilanów. Partnerami wydarzenia są Marszałek Województwa Mazowieckiego, Okręgowa Rada Adwokacka, Polski Związek Motorowy, Straż Miejska, Komenda Miejska PSP z Wilanowa. Dwudniową akcję objął patronatem medialnym Super Express.

 

 

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top