Skuter został w Warszawie

Jakub Żywno z 5. Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki otrzymał skuter z rąk Wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego, Stanisława Reterskiego. Skuter, ufundowany przez PZM, był główną nagrodą 4. Finał projektu „Od Skutera do Harleya”. Fundacja nagrodziła pierwszych dziesięciu laureatów konkursu, narzędziami firmy PROLINE o wartości 1.200 zł.

Projekt powstał z myślą o gimnazjalistach, którzy mają już za sobą pierwszy kontakt z motoryzacją, jednakże nie mają jeszcze uprawnień. Uczniowie poznają zasady ruchu drogowego oraz zdobywają wiedzę, która pozwala na uzyskanie uprawnień w przyszłości. Wiedzę przekazują harleyowcy odziani w skóry, którzy odwiedzają szkoły na swoich lśniących maszynach.

W tegorocznym konkursie wzięło udział około 4000 uczniów szkół gimnazjalnych, a przez ostatnie 4 lata około 15.000 dzieci z Warszawy i okolicznych powiatów. W finale wzięło udział 17 dzieci, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach szkół gimnazjalnych. Pani Ewa Gawor, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zwróciła się do finalistów: „Jesteście najlepszą „siedemnastką”. Niech ten, co zajął 17 miejsce, nie myśli, że jest najgorszy, bowiem jest finalistą spośród 4.000 uczestników”.

Inicjatorem programu i jego realizatorem jest Pan Dariusz Malinowski Wice Prezydent Stowarzyszenia Warsaw Chapter Poland przy udziale Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Biura Edukacji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Polskiego Związku Motorowego i Fundacji „Drogi Mazowsza”. PZM i Fundacja ufundowały główne nagrody dla najlepszych finalistów.

Tematem programu jest poznawanie przepisów z zakresu ruchu drogowego oraz uzyskanie wiedzy teoretycznej pozwalającej w przyszłości na uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami kategorii AM (kierowanie motorowerami).

W czasie trwania finału Polski Związek Motorowy zainaugurował Kampanię Społeczną #TelefonNaBok dotyczącą używania telefonów komórkowych w różnych sytuacjach.

_20171026_195324DSC_3449img_6900

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top