Dom Edukacyjny „R18”

Warszawa, ul. Redaktorska 18

R18

Po 12 latach działalności doczekamy się własnej siedziby, prawdziwej. Podpisaliśmy umowę użyczenia nieruchomości pod działalność Fundacji. Wygląda na to, że w połowie roku przeprowadzimy się z Pruszkowa do Warszawy.

Oprócz klasycznego biura z biurkiem i komputerem, gdzie będziemy przyjmować gości i potencjalnych partnerów, przygotujemy salę szkoleniową, salę konferencji online, studio podcastowe, ale (i chyba przede wszystkim) sale dydaktyczne wychowania komunikacyjnego w ramach projektu „Karta rowerowa dla Mazowsza”. Zakupimy symulatory jazdy rowerem, będzie sala pierwszej pomocy, będzie sala serwisu rowerowego, będzie sala traumy powypadkowej. W przyszłości uruchomimy serwis rowerowy, w garażu,
bo niby gdzie. Zaczęliśmy od kuchni. Bo w kuchni najlepiej się myśli, tam toczą się najważniejsze dysputy.

Poszukujemy fachowców od prawdziwych dotacji typu PFRON, abyśmy mogli dostosować lokal do potrzeb osób z dysfunkcją ruchu i fachowców od KPO, abyśmy zakupić symulator roweru i pozostałe wyposażenie dydaktyczne. Poszukujemy również darczyńców, którzy pomogą nam sfinansować projekt.

R18

Jest już kuchnia, trwają prace remontowe.
Potem przejdziemy do prac adaptacyjnych.

R18

Symulator Jazdy Rowerem.

Na dziś, dziecko nie może uczyć się jazdy w ruchu drogowym przed egzaminem na kartę rowerową. Chcemy zakupić symulator, na którym dzieci będą uczyć się zasad „bezboleśnie”.

Koszt 50.000 zł netto

R18

Sala „Pierwszej Pomocy”

Pierwsza pomoc jest obowiązkowym elementem kursu na kartę rowerową.
Dzieci muszą poznać zasady udzielania pomocy podczas jazdy na rowerze, sobie i obcym.

Koszt wyposażenia Sali:
Defibrylator + fantom = 5.000 zł netto
Zestaw fantomów = 5.000 zł netto
Zestaw rzeźnika = obok = 12.000 zł

Razem: 22.000 zł netto

R18

Sala Warsztatu Rowerowego

Uczeń przed egzaminem na kartę rowerową musi potrafić dokonać drobnych napraw roweru, wymienić oponę, koło, naprawić łańcuch.
Salę Warsztatu musimy wyposażyć w akcesoria, takie jak narzędzia, stół warsztatowy, stojak, obręcze, opony, łyżki do opon.

Koszt 20.000 zł netto

R18

Sala podcastów

Sala, w której będą powstawać poradniki słowne, krótkie formy filmowe edukacyjne. Sala będzie wyposażona w mini studio nagrać, mikrofony, ścianki, zestaw kamer, ekran, komputer.

Razem: 30.000 zł netto

R18

Sala Traumy Powypadkowej

Mimo że zajmujemy się prewencją, nie obca nam jest tematyka traumy powypadkowej. Bywa, że ludzie wstają z łóżek szpitalnych poskładani, sprawni, biegający, skaczący, ale bez poukładania sobie wypadku w głowie.
Chcemy stworzyć takie miejsce, gdzie osoby po wypadkach będą mogły dokonać takiej układanki.
Sala będzie wyposażona w fotele, stół, biurko.

Koszt 5.000 zł netto

R18 – harmonogram

01

4 godziny

Eu vestibulum praesent pretium platea fusce amet lobortis ut malesuada neque scelerisque pulvinar quisque turpis ut etiam sit volutpat.​

8:30 – 12:00
$1,800/mo
02

Cały dzień

Eu vestibulum praesent pretium platea fusce amet lobortis ut malesuada neque scelerisque pulvinar quisque turpis ut etiam sit volutpat.​

8:30 – 3:30
$2,300/mo
03

Weekend

Eu vestibulum praesent pretium platea fusce amet lobortis ut malesuada neque scelerisque pulvinar quisque turpis ut etiam sit volutpat.​

8:30 – 5:30
$2,600/mo

Przyjmujemy dzieci w wieku 10+

Projektów
przeszkolonych dzieci
lat działalności
MLN
wartość projektów

Więcej niż tylko fundacja

Wspieraj czynnie naszą Fundację, zostań Partnerem !

Nasi Partnerzy

Shopping Cart
Scroll to Top