Świeć blaskiem z odblaskiem 2

Wspólnie ze Strażą Miejską uruchamiamy drugą edycję akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Staramy się trzymać z daleka od akcji rozdawania odblasków Made in China, które służą li tylko zagłuszaniu sumienia sponsorów. Taniej jakości plastiki sprowadzane z Chin przez agencje gadżeciarskie „zwane popularnie odblaskami” na zamówienie działów marketingu nie spełniają swojej roli. Czy weźmiesz na siebie odpowiedzialność za człowieka, który został potrącony, a ubrał w dobrej wierze Twój podłej jakości odblask w połowie zadrukowany logotypem (czyli jeszcze mniej skutecznym)? My nie weźmiemy.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” jest akcją odpowiedzialną. 760 wysokiej klasy odblasków dostaliśmy od DEKRA. Czym one się różnią? Są to klasyczne „dyndadełka”, które pamiętamy z czasów szkolnych, a które nie dość, że odbijają światło, to jeszcze poruszają się wraz z pieszym, przyciągając wzrok kierowcy nieprzewidywalnością dyndania :] To owo dyndanie sprawia, że oczy kierowcy podążają za odbijanym światłem, a tym samym skupiają wzrok na pieszym, rowerzyście. Składają się one z kilkuset pryzmatów, dzięki którym odblask ma „moc”. Akcja ma swój świąteczny klimat i jest przewrotna w swoim założeniu: rozbieramy choinkę przed Świętami.

Co to znaczy dobry odblask? Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Kierowca prowadzący pojazd z prędkością 90 km/h poza terenem zabudowanym, zatrzyma swój pojazd na suchej nawierzchni po 80 metrach, a więc 50 metrów za późno. Nie jest to zatem zwolnienie kierowcy z odpowiedzialności zachowania ostrożności, lecz pomoc w dostrzeżeniu pieszego, bowiem pieszy wyposażony w odblask będzie widoczny już z odległości 130-150 metrów. Doskonałej jakości odblask pozwala na zauważenie pieszego w linii prostej już z 300 metrów. Dzięki temu, szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności wzrasta.

Druga edycja kampanii „Świeć blaskiem z odblaskiem”, ruszy w środę, 6 grudnia 2017. Tego dnia, przed siedzibą główną Straży Miejskiej m.st. Warszawy, przy ul. Młynarskiej 43/45, a także przed siedzibami naszych partnerów staną dostarczone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych choinki, które zostaną przystrojone odblaskami. Każdy, kto chce świecić blaskiem, i dzięki temu być widocznym, będzie mógł otrzymać elementy odblaskowe.

Partnerami akcji są Urzędy Dzielnic m.st. Warszawy, Biuro Edukacji, Tramwaje Warszawskie, Bądźmy Razem Bezpieczni, MZA, Fundacje Drogi Mazowsza, DEKRA, Fundacja Jednym Śladem, RCKiK, Teatr Kamienica zainicjowały drugą edycję akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

W tym roku ustawimy już ponad 20 choinek! Zakończenie nastąpi 10 grudnia 2017 roku. Patronem medialnym akcji jest Radio Kolor (wejście na żywo godz.9.30)

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top