Świeć odblaskiem ruszyła akcja

Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie oraz z partnerami akcji tj. Urzędami Dzielnic m.st. Warszawy, Biuro Edukacji, Tramwaje Warszawskie, Bądźmy Razem Bezpieczni, MZA, Fundacja Drogi Mazowsza, DEKRA, Fundacja Jednym Śladem, RCKiK, Teatr Kamienica zainicjowały drugą edycję akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Celem wspólnych działań, jest ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami. Piesi, są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Z uwagi na fakt, że jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa jest zasada „widzieć i być widocznym”.

W czasie złej widoczności, gdy pieszy nie posiada elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w odblask, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już
z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy szybciej. Dzięki temu, szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności wzrasta.

Druga edycja kampanii „Świeć blaskiem z odblaskiem”, ruszy w środę, 6 grudnia 2017. Tego dnia, przed siedzibą główną Straży Miejskiej m.st. Warszawy, przy ul. Młynarskiej 43/45, a także przed siedzibami naszych partnerów staną dostarczone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych choinki, które zostaną przystrojone odblaskami. Każdy, kto chce świecić blaskiem, i dzięki temu być widocznym, będzie mógł otrzymać elementy odblaskowe.

W tym roku ustawimy już ponad 20 choinek! Zakończenie  nastąpi 10 grudnia 2017 roku. Fundacja przekazała 760 odblasków DEKRA na rzecz akcji.

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top