Konkurs „Na Majówkę” – dzień drugi

Dziś padało drugie pytanie konkursowe Eliminacji konkursu „Na Majówkę”. Pytanie trochę trudniejsze od środowego: W jakich godzinach można jeździć samochodem osobowym z prędkością 60 km/h w terenie zabudowanym, o ile znaki nie stanowią inaczej. Odpowiedź: Poruszając się po terenie zabudowanym, musimy przestrzegać limitu prędkości 50 km/h, chyba że znaki stanowią inaczej. Ustawodawca dodatkowo podniósł dopuszczalną prędkość do 60 km/h, jeśli poruszamy się po terenie zabudowanym nocą, między godzinami 23.00 a 5.00.

Należy stwierdzić, że na pytanie dnia 12 maja 2016 r. odpowiedziała jedna osoba. Jako pierwsza udzieliła poprawnej i pełnej odpowiedzi Pani Magdalena Klonowska. Komisja stwierdziła, że Pani Magdalena Klonowska przeszła do Finału Konkursu „Na Majówkę”.
Pani Klonowska nie może już brać udziału w Eliminacjach. Należy przypomnieć, że odpowiedzi niepełne lub udzielone w czyimś imieniu nie będą brane pod uwagę. Nie wiemy, bowiem, czy osoba podana w odpowiedzi przez kogoś wyraża zgodę na udział w konkursie.

Po drugie, musimy wiedzieć, czy osoba spełnia podstawowe kryteria, a więc ma prawo jazdy przynajmniej 5 lat i mieszka w Warszawie.

Proszę śledź i polub nas:

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top