Konferencja Everylife

Trzeci dzień 4. Warszawskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to konferencja #EVERYLIFE. #EVERYLIFE to międzynarodowa inicjatywa promująca ideę 6 praw dziecka do rozwoju we współczesnym świecie. Idę wspierają trzy największe organizacje pozarządowe na świecie.  Jedną z nich zaprosiliśmy do Polski.  Autorzy kampanii ujęli wspomniane sześć praw dziecka jako: Prawo do bezpiecznej drogi, Prawo do czystego powietrza, Prawo do edukacji, Prawo do bezpiecznego odkrywania świata, Prawo do życia bez przemocy, Prawo do bycia słuchanym. My, owe 6 praw przenieśliśmy na grunt bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ideę kampanii przybliżyła Rita Cuypers z FIA Foundation, która przyleciała na nasze zaproszenie z Paryża. Po przerwie głos zabrali nasi partnerzy konferencji. Z prawem do bezpieczniej drogi było najprościej. Fundacja przedstawiła slajdy budowanej drogi rowerowej w gminie Michałowice – założenie słuszne, wykonanie niekoniecznie. Prawo do czystego powietrza przedstawiła Straż Miejska, która zaprezentowała swoje działania na rzecz ochrony środowiska, ale również do czystości i porządku. Często zapominamy, że zanieczyszczenie powietrza nie musi pochodzić od spalin samochodowych, czy kominów – wystarczy, że restauracja źle zabezpieczy resztki z jedzenia i zapach rozkładających się resztek przyprawia o ból głowy. Prawo do edukacji przedstawił Rafał Kiwior z Polskiego Związku Motorowego. Przybliżył on zależność pomiędzy kartingiem dzieci a bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dowodził, że wczesna edukacja na kartingu wpływa na zachowanie przyszłych kierowców w świecie dorosłych. Fabryka Oświetlenia LUG przedstawiła Prawo do bezpiecznego odkrywania świata, jako prawo do zdrowego oświetlenia. Widoczny pieszy oraz dobrze dobrana barwa światła w szkole sprzyja lepszej edukacji. Prawo do życia bez przemocy ujęliśmy, jako prawo do życia bez wypadku. To prawo omówiło Volvo Car Poland, które pokazało systemy bezpieczeństwa montowane we współczesnych samochodach. Na koniec debata, jako Prawo do bycia słuchanym. W debacie wzięli udział – Rita Cuypers, Michał Domaradzki Dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu w Urzędzie m.st. Warszawy oraz Krzysztof Woźniak z Radia TOKFM.
Partnerem kulinarnym konferencji był producent serów Naturek, dzięki temu, nie było tradycyjnych ciasteczek.

Dzięki partnerom Volvo Car Poland, Volvo Car Warszawa, Fabryka Oświetlenia LUG, Naturek oraz FIA Foundation, pierwszy raz udało nam się przeprowadzić konferencję całkowicie bezpłatną, na którą mógł przyjść każdy. Nas cieszyła liczna reprezentacja Urzędu m.st. Warszawy.

Konfa2Konfa3Konfa4Konfa5

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top