Akcja „Dzwonek”

Akcją „Dzwonek” rozpoczęliśmy „4. Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Akcja „Dzwonek” to jedna z sympatyczniejszych w gamy wydarzeń przygotowanych na 4WTBRD. Główną jej cechą jest prostota – wyposażyć rowerzystę w dzwonek, światła przód i tył, aby był widoczny. Tym, którzy sami kupili wyposażenie, wręczamy lizaki. Do akcji zawsze zapraszamy Straż Miejską oraz burmistrza jednej z dzielnic Warszawy, w tym roku wybraliśmy Śródmieście. Pyszne lizaki wręczał Krzysztof Czubaszek, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Katarzyna Joanna Wiśniewska, radna Dzielnicy w Parku Agrykola. Pozostałych rowerzystów doposażyliśmy w dzwonki oraz lampki dostarczone przez Giant Polska. 50 zestawów rozchodzi się co roku w 2 godziny. Nie było inaczej i tym razem.

Akcja ma jeszcze jeden cel: pokazać, że edukacja nie musi być szkolną pogadanką spędzonych na siłę dzieci do sali gimnastycznej, lecz wydarzeniem, gdzie ludzie śmieją się do Burmistrza, a on do nich, gdzie Strażnik Miejski staje się sympatyczny. Pierwsza refleksja – co on ode mnie chce, a potem „banan” na ustach jednej i drugiej strony, że nie dostanie mandatu, lecz światełko lub lizaka. Ba! Oni ze sobą rozmawiają!

Dziękujemy Giant Polska za wsparcie akcji, Burmistrzowi Czubaszkowi za aktywny w niej udział. Podziękowania dla Straży Miejskiej, bo od dziś 50 rowerzystów jest już widocznych.

Giant-Dzwonek

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top