Akcja 50/50

Jeśli dziś czwartek, to w ramach 4. Warszawskiego Tygodnia BRD odbyła się Akcja 50/50 na stacji AVIA z udziałem Dr Marchewki.

Akcja 50 /50 to jedna z najbardziej trafionych innowacji 4. Warszawskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadziliśmy akcję badania wzroku kierowców. Początkowo za cel wzięliśmy kierowców w wieku 50+. Chcieliśmy przebadać ich 50. Stąd nazwa akcji. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że gorzej widzą młodsi niż starsi. Kierowcy powyżej 50 roku życia mieli przynajmniej okulary do czytania, młodzi myśleli, że dobrze widzą. Inspektorzy szybko zabrali się do zatrzymywania kierowców. Ci szybko chwytali za krótkofalówki informując „krokodyle łapią”. Jakie było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że akcja to nie kontrola drogowa, lecz badanie przesiewowe wzroku. Jeden z kierowców specjalnie podbiegł do radiowozu ITD, czy naprawdę nic od nich nie chcą.

Prosta akcja, jak to określiła AVIA, ale jakże potrzeba, kiedy pracownicy salonów Dr Marchewki zaczęli badać kierowców. Akcja przyniosła dane i refleksję: Dr Marchewka przebadał aż 70 zawodowych kierowców, 20 z nich kwalifikowało się do natychmiastowej wizyty u ortoptysty. Rekordzista -3 i jeździ bez okularów. Refleksja druga: patrząc na ich ubiór ich po prostu nie stać na okulary.

Każdy z kierowców otrzymał profesjonalną apteczkę oraz upominki od AVIA.

4WTBRD OKO24WTBRD OKO34WTBRD OKO44WTBRD OKO5

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top