KARTA ROWEROWA DLA MAZOWSZA. PRUSZKÓW. DNI OSTATNIE.

Zajęcia serwisowania rowerów okazały się jedną z ciekawszych lekcji. Dzieci złaknione są ćwiczeń praktycznych, pomacania, ubrudzenia się. Okazuje się, że dzieci uczą się serwisowania roweru w teorii. Zajęcia zgodne z nową podstawą programową przedmiotu technika. Uczeń konserwuje i reguluje rower oraz przygotowuje go do jazdy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa:

a) rozpoznaje i klasyfikuje układy techniczne roweru ze względu na ich budowę i funkcję, jaką pełnią,
b) kontroluje i reguluje elementy roweru wpływające na bezpieczeństwo jazdy,
c) wymienia obowiązkowe i zalecane wyposażenie roweru oraz wyjaśnia konieczność utrzymywania go w sprawności technicznej.

Aż trudno nam uwierzyć, że lekcje do tej pory odbywały się bez roweru, bez stojaka rowerowego, bez obręczy i opon, bez łyżek do zmiany opon.

Dlatego zaczęliśmy zapraszać przedstawicieli instytucji zajmujących się bezpieczeństwem, włodarzy miast: Pawła Makucha i Konrada Sipierę – Prezydentów Pruszkowa, zaprosiliśmy również Konrada Romika – Dyrektora Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Tomasz Matuszewski – Sekretarza Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Prezydenci Paweł Makuch i Konrad Sipiera wzięli udział w lekcji piątkowej serwisowania roweru. Nie ograniczyli się jedynie do patrzenia, ale aktywnie zabrali się za zdejmowanie opon i dętek. Lekcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie w ramach projektu „Karta Rowerowa dla Mazowsza. Pruszków.”

 

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top