KARTA DLA MAZOWSZA. PRUSZKÓW. ETAP 4

Rozpoczęliśmy trzecią serię zajęć w ramach projektu „Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków”. Etap 4 to nauka serwisowania roweru.

Zamiast komórki daj dzieciom obręcz i oponę. Przeszliśmy do 3 fazy projektu Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków. Lekcje serwisowania oprócz pokazu zawierały ćwiczenia. Dzieci dostały obręcze, opony, dętki i łyżki do opon, miały zadanie zdjąć i założyć komplet. Opony, dętki i obręcze dostaliśmy od Sklepu KOMOBIKE w Komorowie.

W szkole nr 1 w Pruszkowie dominacja dziewczyn. 3/4 to dziewczyny. Dziewczyny mają system na wymianę dętek. Chłopcy robią to siłowo, jakby chcieli udowodnić, że skoro są mężczyznami, to serwisowanie mają w jednym palcu, że wyssali to z mlekiem. Dziewczyny robią to zespołowo. Ale są dwa rodzaje zespołów – jedna trzyma obręcz, druga ściąga oponę, trzecia zakłada dętkę, czwarta naciąga oponę czwarta pompuje. Są zespoły na zasadzie 6 kucharek, jedna próbuje zrobić sama wszystko za wszystkich. Nie boją się prosić o pomoc, chłopcy robią to w ostateczności

Przypominamy, że projekt finansowany jest z budżetu Fundacji „Intercars” w ramach ich projektu „Drogowskaz”. Nasz projekt uzyskał patronat honorowy Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top