Akcja „Pieszy”

Zakończyła się właśnie akcja „Pieszy” na Mokotowie. Akcja polega na przeprowadzaniu pieszych przez przejście dla pieszych bez sygnalizacji. Akcja ma uwrażliwić kierowców na sytuację pieszego, zwrócić uwagę na pieszych na przejściach dla pieszych. W tym roku wybraliśmy przejście na ulicy Goworka przy Chocimskiej. Przejście, na którym nie pojawia się potok pieszych, jak na skrzyżowaniu Goworka z Puławską, jednakże z naszych obserwacji wynikało, że największe natężenie ruchu pieszych i rowerzystów przypada na popołudniowy szczyt, kiedy pracownicy pobliskich biur opuszczają swoje miejsca pracy. W ciągu dnia brak pieszego może usypiać czujność, jednakże przejście jest.

Zaprosiliśmy do Akcji Burmistrza Mokotowa Bogdana Olesińskiego i jego zastępczynię Monikę Gołębiowską-Kozakiewicz. W akcji brali udział urzędnicy Biura Polityki Mobilności oraz aktorzy i wolontariusze Fundacji „Marsz Zebry”, którzy przypominali kierowcom, że po wyjściu z auta też są pieszymi. Akcja wymagała dystansu do samego siebie, aby ubrać strój „Pana Stopka”.

Akcja przebiegała spokojnie i bez incydentów. Tylko jeden kierowca, na dwie godziny akcji, próbował ominąć pieszych w trakcie akcji. Akcji towarzyszyła Straż Miejska m.st. Warszawy, która zabezpieczała przejście dla pieszych na czas akcji.

Akcja została przeprowadzona w ramach „3. Warszawskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Proszę śledź i polub nas:

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top