Akcja „Lizak”

Na miejsce kolejnej akcji w ramach „3. Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” wybraliśmy Wilanów. Akcja skierowana do rowerzystów, więc miejscem akcji musiała być najpopularniejsza droga rowerowa łącząca Młociny z Powsinem, a konkretnie błonia Urzędu Dzielnicy Wilanów.

Akcja polegała na doposażaniu rowerzystów w obowiązkowe wyposażenie roweru, jakim jest oświetlenie i sygnał dźwiękowy. Osoby, które miały takie wyposażenie dostały lizaka. W akcji wziął udział patrol rowerowy Straży Miejskiej. Głównymi aktorami akcji byli Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Radni Komisji Sportu Dzielnicy Wilanów, którzy osobiście przykręcali dzwonki i montowali oświetlenia, a także rozdawali lizaki.

Pierwsza reakcja przerażenia w oczach, dlaczego Straż Miejska mnie zatrzymuje, zmieniała się w uśmiech, kiedy okazało się, że „nic groźnego”. Z drugiej strony 50 lampek, sponsora akcji Giant, rozeszło się w godzinę. Doposażaliśmy nawet nowo zakupione rowery. Jednym z powtarzających się argumentów, na pytanie „gdzie oświetlenie”, było „przecież jest widno”.

Proszę śledź i polub nas:

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top