Warsztaty i Konferencja za nami

Zakończyła się dwudniowa konferencja „Pieszy zawsze pierwszy”, którą podzieliliśmy na dwie części: Warsztaty Oświetlenia Ulicznego i Konferencję Ekspercką. Zacznę od refleksji: jeżeli na koniec dość trudnego tematu zostaje 80% gości, oznacza to, że dobór tematów i ekspertów był trafny.

Anturaż konferencji to Stare Miasto: Warsztaty na Wiśle na Podzamczu, Konferencja w salach ślubów Urzędu Stanu Cywilnego na Placu Zamkowym, słońce, 25 stopni. Eksperymentalne warsztaty to połączenie edukacji przez zabawę, dorośli też to lubią, a wiedza wchodzi szybciej i łatwiej. Otoczenie Zamku Królewskiego podniosło rangę wydarzenia i tematu bezpieczeństwa pieszych.

Po wprowadzeniu przez Fundację, głos zabrał Michał Domaradzki, który w imieniu miasta przedstawił sytuację pieszych. Następnym prelegentem był Jan Jakiel z opisem audytu przejść dla pieszych. Blok uzupełnił Grzegorz Staniszewski ze Straży Miejskiej. Kolejnym blokiem było „Zobaczyć pieszego”, podczas którego wystąpił nasz gość specjalny Rebecca Ashton. Po niej sytuację pieszego w mieście omówił profesor Olszewski z Politechniki Warszawskiej. Daria Kapela opowiedziała nam o świecie widzianym oczami dziecka. Blok uzupełnił profesor Żagan, który omówił widoczność pieszego w świetle latarni.

W trzecim bloku „Wypadek. Co dalej?” usłyszeliśmy o sytuacji pieszych w Europie z ust Mariusza Mankiewicza z DEKRA Polska. Blok uzupełnili mecenas Magdalena Fertak, która omówiła sytuację pieszego w ujęciu przepisów ruchu drogowego. Ryszard Ciechański, rzeczoznawca z Polskiego Związku Motorowego pokazał nam skutki wypadków z udziałem pieszych.

Niespodzianką dla słuchaczy była prezentacja Urzędu Miasta Szczytno z projektem InnoPolice.

Dziękujemy naszym Partnerom, bez których nasza inicjatywa nie udałaby się: Urząd m.st. Warszawy – Biuro Polityki Mobilności i Transportu, Polski Związek Motorowy, Philips Lighting Polska, DEKRA Polska i Bank Światowy.

Poniżej obiecane prezentacje z konferencji w PDF w kolejności wystąpień:

3WTBRD PROGRAM KONFERENCJI

DOMARADZKI RUCH PIESZY WARSZAWA

ZDM Audyt przejść dla pieszych

Ashton Pedestrian Safety presentation RA

Olszewski_Pieszy w miescie 2

STRAŻ MIEJSKA

Droga oczami dziecka1

PROF ŻAGAN OŚWIETLENIE

PL_DEKRA_3WTBRD_06_2017

WYPADEK – FERTAK

WARSZTATY1 Ślusarczyk

WARSZTATY2 Kurto

Proszę śledź i polub nas:

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top