Mokotowskie Siodełko

Zapraszamy do udziału dzieci w warsztatach rowerowych „Mokotowskie Siodełko”.

Lipcowe warsztaty rowerowe to zajęcia wakacyjne w ramach „Lato w mieście”. Ideą projektu jest popularyzacja turystyki rowerowej, popularyzacja regionu Mazowsza, poprawa kondycji fizycznej po zastoju czasu epidemii. Zdalne nauczanie skupiło się na języku polskim i matematyce, zapomniało o wf.

WARSZTATY

Dzieci w trakcie zajęć przypomną sobie zasady ruchu drogowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów związanych z jazdą na rowerze. Dzieci zdobędą umiejętności podstawowych zabiegów serwisowych roweru, o czym opowie znany kolarz.

WYCIECZKI

Całodniowe. Trasy wytyczone śladem szlaków rowerowych PTTK. Niewielkie przewyższenia, zróżnicowana nawierzchnia mają zachęcić do wzięcia udziału w projekcie. Dystans będzie stopniowany. Ma to na celu poznanie własnej wytrzymałości, wzmocnienie poczucia własnej wartości. Każda wycieczka będzie związana ze zwiedzaniem jakiegoś obiektu. Nauczą się odpowiedzialnego korzystania z telefonu komórkowego – czytanie mapy, odnajdywanie wiadomości ukrytych w kodzie QR.

Zajęcia będą uzupełnieniem podstawy programowej wychowania komunikacyjnego.

UCZESTNICY

Łączna liczba dzieci 12 na jeden turnus. Wiek 10 – 12 lat. Obowiązkowa Karta Rowerowa.

TURNUSY

Przewidzieliśmy 4 turnusy w ramach warsztatów rowerowych:

 • 05 – 09 lipca 2021
 • 12 – 16 lipca 2021
 • 19 – 23 lipca 2021
 • 26 – 30 lipca 2021

CENA

 • 700 zł brutto od osoby za 1 tydzień
 • 650 zł brutto od osoby za 1 tydzień – w przypadku udziału rodzeństwa, bądź w przypadku wykupienia więcej niż jednego turnusu

W CENIE

 • udział w zajęciach, transport na miejsce wycieczek, opieka licencjonowanych przewodników i ratowników medycznych.
 • 3 posiłki – drugie śniadanie, obiad, podwieczorek
 • 4 wycieczki, bilety do wszystkich muzeów wymienionych w ofercie, bilet na prom
 • ubezpieczenie
 • i żadnych innych ukrytych kosztów!

WARUNKI UDZIAŁU

Warunki ogólne: Wiek uczestnika: 10 – 12 lat, karta rowerowa.

Zapisu dokonuje opiekun prawny poprzez wypełnienie formularza, wyrażenie zgód obowiązkowych oraz dokonanie opłaty. Przewiduje się trzy formy płatności – online, kartą na miejscu zbiórki oraz bonem turystycznym. Warunkiem umieszczenia na liście uczestników jest również wyrażenie zgody na udział dziecka w zajęciach stacjonarnych, poza obiektem i poza miejscem zamieszkania oraz wniesienie opłaty online w dniu zapisów. W przypadku niewyrażenia zgody na udział w wycieczkach, organizator nie zapewni opieki dzieci w Domu Kultury. Dom Kultury „KADR” będzie jedynie bazą wypadową, w którym dzieci będą przebywać zgodnie z harmonogramem. Opiekun udzieli informacji na temat stanu zdrowia dziecka, w tym Covid-19, alergie pokarmowe, alergie na ukąszenia.

Warunki techniczne: sprawny rower poddany serwisowi, kask, plecak – kurtka przeciwdeszczowa, bluza ocieplana, bielizna na zmianę, ręcznik, bidon, zapasowa dętka, preparat przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne, preparat przeciw komarom i kleszczom. Organizator nie świadczy usług serwisu ani wypożyczalni rowerów.

Warunki organizacyjne: spóźnienie się na zajęcia w środy, czwartki i piątki będzie skutkować pozostawieniem dziecka bez opieki. Wycieczki rowerowe odbędą się bez względu na pogodę.

BAZA WYPADOWA

Dom Kultury „KADR”, ul. Rzymowskiego 32, 02-697 Warszawa. Dom Kultury „KADR” nie prowadzi rekrutacji.

 

Zobacz ślad trasy

Wycieczka wtorek

Wycieczka środa

Wycieczka czwartek

Wycieczka piątek

Aby zapisać się przejdź tu Zapisz się

 

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top