Mikołajki w salonie VOLVO AUTOGALA

Wzorcowy przykład jak powinna działać Deklaracja Sztokholmska. Czyli z projektem „Droga z klasą. Przedszkole” w salonie „Volvo AUTOGALA”.

Mikołajki w salonie Volvo Autogala to drugie już warsztaty zasada ruchu drogowego dla dzieci okolicznych przedszkoli. Warsztaty podzieliliśmy na dwa moduły. Pierwszy moduł to zajęcia pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły RKO, opatrywanie ran, zasad telefonu 112. Drugi moduł to teatr lalkowy, dwuaktowy z wykorzystaniem filmowych materiałów dydaktycznych. Tematem pierwszego aktu było „Światło”. Grudzień to najciemniejszy miesiąc w Polsce. Noce są najdłuższe, dnie najkrótsze. Grudzień jest najbardziej niebezpiecznym miesiącem dla pieszych. Policjant-pacynka opowiedział dzieciom, jak bardzo potrzebne jest światło, aby nasze oko widziało, jak poprawić swoją widoczność w nocy nawet w świetle latarni. Drugi akt dotknął zasad korzystania z autobusu, metra, pociągu i tramwaju. Dzieci obejrzały 4 filmy, potem musiały opowiedzieć, które zasady są wspólne, musiały wskazać różnicę w tych zasadach. Na koniec dnia, dzieci ubrały choinkę. Rolę bombek wzięły na siebie odblaski.

Projekt jest wzorcowym przykładem jak Deklaracja Sztokholmska powinna działać w praktyce. Zajęcia zamówił salon samochodowy, filmy dydaktyczne sfinansował Urząd Miasta Warszawy, projekt wykonała NGO. W jednym projekcie spotkały się trzy sfery – komercyjna, publiczna i pozarządowa. Wspólnym mianownikiem projektu jest #savekidslife. Partnerami projektu są Miejskie Zakłady Autobusowe, Metro Warszawskie, Szybka Kolej Miejska i Tramwaje Warszawskie, dzięki którym powstały filmy dydaktyczne.

Projekt „Droga z klasą. Przedszkole.” został sfinansowany z programu małych dotacji Urzędu Miasta Warszawy, 2.500 euro. Sporą część projektu musieliśmy wykonać we własnym zakresie. Aktorami w filmach były nasze dzieci, scenę teatru lalkowego montowaliśmy własnoręcznie we własnym garażu. Konstrukcja okazała się solidna. Spodobała się dzieciom 😊 W salonie Volvo spotkamy się jeszcze 3 razy.

Program „Droga z klasą. Przedszkole” to nasz autorski projekt edukacji dzieci w przedszkolach (3-6 lat).

Zobacz film przygotowany przygotowany przez AUTOGALA.

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top