Droga z klasą. Przedszkole. 2022

Zakończyliśmy serię spotkań z przedszkolakami w salonie Volvo Auto Gala.

Blisko 100 dzieci wzięło udział w projekcie „Droga z klasą. Przedszkole.” Projekt skierowany do dzieci warszawskich przedszkoli w wieku 5 i 6 lat. Zajęcia obejmowały warsztaty pierwszej pomocy, warsztaty światła i warsztaty poruszania się komunikacją publiczną w formule teatru kukiełkowego. W trakcie zajęć, dzieci przypomniały sobie zasady udzielania pomocy w doraźnych urazach, wzywania pomocy za pomocą telefonu i bez. Dzieci dowiedziały się, jak działa światło, ja działa odblask, jak ważne jest mieć światło przy rowerze. Dzieci poznały również zasady poruszania się komunikacją publiczną, jak wsiadać i wysiadać, jak wezwać pomoc wewnątrz pojazdu. Za salę wykładową posłużył salon samochodowy Volvo Autogala. Każde zajęcia trwały dwie godziny netto. Na dzieci czekał poczęstunek, jak zwykle 0 słodyczy, owoce i soki.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z 4 przedszkoli – Przedszkole nr 125 „Pod Złotym Promykiem”, Przedszkole nr 119 „W Zielonym Ogrodzie”, Przedszkole nr 157 „Przedszkole z Serduszkiem”, Przedszkole nr 154 „Pod Wesołą Truskaweczką”.

Na potrzeby projektu wybudowaliśmy od podstaw scenę teatru lalek, uszyliśmy 5 lalek, które opowiadały obrazy wyświetlane na ekranie. Powstały również 4 filmy edukacyjne we współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi, Metrem Warszawskim, Szybką Koleją Miejską i Tramwajami Warszawskimi. Każdy film o długości 240 minut każdy o zasadach poruszania się komunikacją publiczną:
– „Droga z klasą. Przedszkole. Autobus”
– „Droga z klasą. Przedszkole. Metro”
– „Droga z klasą. Przedszkole. Pociąg”
– „Droga z klasą. Przedszkole. Tramwaj”.

Film nakręcił Janek Sobierajski. W filmie wystąpili Marceli, Kinga Jastrzębska. Głos podłożyła Zosia.

Formuła została bardzo dobrze odebrana zarówno przez dzieci, jak i wychowawców, o czym świadczą listy zwrotne:
„W związku ze zorganizowanym przez Państwa eventem w salonie Volvo Autogala przy ul. Toruńskiej 90 i zaproszeniem nas do udziału we wspólnych warsztatach dnia 9 grudnia br. w imieniu Dyrekcji, Wychowawców oraz Dzieci z naszej placówki Przedszkole nr 119 „W Zielonym Ogrodzie” w Warszawie przy ul. Turmonckiej 18 chcielibyśmy Państwu bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie i pogratulować wspaniałej organizacji zajęć. Tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, połączona z kursem podstaw udzielania pierwszej pomocy jest tak ważna w codziennym życiu a dzięki Państwu w sposób profesjonalny i zarówno bardzo zachęcający i zrozumiały została przekazana małym uczestnikom spotkania, którzy byli zachwyceni oraz bardzo zainteresowani.

Jeśli w przyszłości będą Państwo organizować podobne zajęcia – proszę o nas pamiętać 🙂 jesteśmy chętni ponownie wziąć udział w warsztatach o podobnej tematyce, bądź w następnym roku szkolnym kolejną grupę starszaków zapoznać z Państwa pomocą z tematem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszą pomocą.

Projekt został sfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy: 10.000 zł. Wartość projektu: 13.000 zł.

 

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top