Konferencja pieszy zawsze pierwszy

Konferencja „Pieszy zawsze pierwszy”

Trzy miesiące przygotowań, 12 prelegentów, w tym troje spoza Polski. Goście z Australii, Niemiec i Norwegii opowiedzą nam o sposobach, jakie w ich krajach zastosowano w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Sposobach, które przyniosły wymierne efekty, a poprawa bezpieczeństwa stała się realną sytuacją. Usłyszymy o rozwiązaniach ustawowych w Norwegii. Na nasze zaproszenie opowie o nich Bard Johansen z Trygg Trafikk (Norweska Krajowa Rada BRD), Soames Jobs opowie o sytuacji pieszych w Nowej Południowej Walii – przyjedzie na zaproszenie Banku Światowego. DEKRA Polska zaprosiła kolejnego z ekspertów. Będzie nim Luigi Ancona, ekspert wypadków z DEKRA Niemcy.

Nie zabraknie też polskich specjalistów z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polskich Linii Kolejowych PKP. Przedstawimy nowe formy doświetlenia przejść dla pieszych Philips Polska oraz nowe systemy ochrony pieszych montowane we współczesnych samochodach, które będzie można wypróbować na miejscu w trakcie konferencji dzięki uprzejmości Toyota Carolina. Posłuchamy też o problemach, jakie dostrzegają organizacje pozarządowe – Joanna Erbel z Fundacji „Blisko” i Maciej Kalisz z Fundacji „Jedź Bezpiecznie”.

Partnerem konferencji jest Bank Światowy, Polski Związek Motorowy i DEKRA Polska. Konferencja potrwa dwa dni. Zapraszamy do ośrodka WDW Rynia nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Szczegóły w 2WTBRD Excel_ poprawna.

Proszę śledź i polub nas:

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top