Karta rowerowa dla Mazowsza. Koniec projektu 2023

1 grudnia odbyły się ostatnie zajęcia projektu „Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków”. Przełom listopada i grudnia był terminem rezerwowym dla szkół biorących udział w projekcie, które z jakiś względów nie mogły wziąć udziału w zajęciach w pierwotnie zaplanowanym terminie. Przewidzieliśmy to, dlatego żadnej klasie i żadnej szkole nie przepadły zajęcia z powodu choroby nauczyciela czy wycieczki szkolnej. Żadne z dzieci zatem nie straciło ani jednej lekcji z projektu.

Aura była zgoła odmienna od październikowej. Spadł pierwszy śnieg tej zimy, temperatura spadła znacznie poniżej 0. Mimo to odbyła się lekcja w terenie, podczas której pokazaliśmy na żywo to, co czego uczyliśmy ich na lekcji teorii. Dzieci widziały wtedy zdjęcia skrzyżowań sąsiadujących ze szkołą z lotu ptaka, dziś te same skrzyżowania były oglądane z poziomu chodnika. Dlaczego tak? Chodząc 4, czy 5 lat do tej samej placówki, tą samą drogą, przez to samo przejście można nie zauważyć problemów, błędów, wpaść w rutynę postępowania.

Teraz czekamy na ewaluację. Dzieci i nauczyciele ocenią projekt. Ocena będzie elementem fazy 3 projektu – raport skierowany do Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Edukacji. Potem przejdziemy do fazy końcowej, rozliczenie projektu.

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top