Gala Finału IV Edycji Konkursu

Od trzech lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych.

W tym roku w konkursie startowało 142 uczniów z 71 stołecznych podstawówek. Piątoklasiści mieli za zadanie wykazać się umiejętnością wzywania służb ratunkowych, udzielania pomocy przedmedycznej i znajomością przepisów ruchu drogowego. Podzielony na trzy etapy konkurs cieszył się ogromną popularnością.

Pierwsza część rozgrywała się w szkołach – tu wyłaniano dwuosobową drużynę, która reprezentowała placówkę w późniejszych etapach: podczas testu wiedzy składającego się z 30 pytań obejmujących tematyką rolę i zadania Straży Miejskiej, wiedzę o pierwszej pomocy przedmedycznej czy przepisów ruchu drogowego oraz przy praktycznym sprawdzeniu tej wiedzy podczas zajęć w Miasteczku Ruchu Drogowego. Zespoły miały też przygotować prace plastyczne związane z bezpieczeństwem.

20 kwietnia o godz. 10.00 w Teatrze Kamienica przy Al. Solidarności 93 odbyło się uroczyste zakończenie IV Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Wszyscy, którzy podjęli niełatwe wyzwanie i przystąpili do konkursu, zostali nagrodzeni.

Fundacja ufundowała nagrodę w postaci biletów FIM Speedway Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym.

Zwycięzcami IV Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” zostali:

Miejsce I

Dzielnica Ursus

Szkoła Podstawowa nr 11 im. 1 Dywizji Kościuszkowskiej

Uczniowie: 1. Eliza Konarzewska, 2. Marta Paśniczek

Opiekun: Hanna Sabała

Proszę śledź i polub nas:

Leave a Comment

Shopping Cart
Scroll to Top