Zapnij dziecku pasy w foteliku

10. urodziny

Fundacja „Drogi Mazowsza” obchodzi 10. urodziny. Przez ten okres działo się wiele. Dziś o bezpieczeństwie ruchu drogowego mówi się częściej i nie od wypadku do wypadku. Nie zmieniła się nasza misja, choć pandemia wymusiła na nas zmianę formuły działania. Udało nam się przejść pandemię suchą nogą.

Istotą naszej misji jest wzajemne zrozumienie i szacunek wszystkich uczestników ruchu drogowego, jako jeden z kluczy do poprawy bezpieczeństwa drogowego. Nie ma bezpieczeństwa opartego tylko o jeden element. Nie będzie osiągniemy „Wizji 0” w oparciu tylko o edukację, tylko o mandaty, tylko o infrastrukturę. Nie uczymy przepisów, tylko zasad. Majster po zawodówce i profesor prawa muszą dokonać tej samej analizy na tym samym skrzyżowaniu, w tym samym czasie, podjąć taką samą decyzję, która ma doprowadzić do tego samego rezultatu – dotarcia do celu podróży.

Stąd pokazy, konferencje, spoty, filmy, szkolenia kierowców, kursy na kartę rowerową, a ostatnio rajdy rowerowe. Nasze doświadczenie posłużyło do budowy rządowego projektu „Droga z klasą”, platformy edukacyjnej dla nauczycieli.

Dziękujemy tym, co byli z nami przez te 10 lat. I tym co są od początku, i tym, co przewinęli się choć na chwilę.

Na tę okazję przygotowaliśmy podsumowanie filmowe. Zobacz video.