#RETHINK MOBILITY

W poniedziałek rusza 7 UN Global Road Safety Week (Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ) pod hasłem „#Rethink Mobilty” (przemyśl mobilność, redefiniuj sposób poruszania się).

Urazy spowodowane wypadkami drogowymi są główną przyczyną śmierci i niepełnosprawności na całym świecie – każdego roku ginie około 1,3 miliona osób, a aż 50 milionów zostaje rannych. Dla osób w wieku 5-29 lat nie ma większego zagrożenia życia. Na całym świecie 1 na 4 zgony ma miejsce wśród pieszych i rowerzystów.

Globalny Plan Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030 odzwierciedla ambitny cel zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych o 50% do 2030 r. Podkreśla, że można im zapobiegać, zajmując się całym systemem transportowym, podejmując działania na rzecz zapewnienie bezpiecznych dróg, pojazdów i zachowania, a także poprawa opieki w nagłych wypadkach.

WHO we współpracy z partnerami organizuje okresowe Światowe Tygodnie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Ta 7. edycja koncentruje się na zrównoważonym transporcie, w szczególności na potrzebie przejścia na spacery, jazdę na rowerze i korzystanie z transportu publicznego. Bezpieczeństwo drogowe jest zarówno warunkiem wstępnym, jak i skutkiem tej zmiany.

WHO zaprasza wszystkich partnerów zajmujących się bezpieczeństwem drogowym i zrównoważoną mobilnością do uczczenia 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ poprzez organizowanie wydarzeń i działań.

Fundacja przygotowała dwa wydarzenia, i weźmie udział w trzecim, jako partner:

  1. Przeprowadzimy sprzedaż charytatywną obrazów namalowanych przez dzieci w ferie zimowe.
  2. Przeprowadzimy szkolenie nauczycieli wychowania komunikacyjnego.
  3. Weźmiemy udział w ostatnim z cyklu szkoleń „Kobiety na 6. Biegu” w Bydgoszczy.

WHO prosi o udostępnianie wiadomości i materiałów w mediach społecznościowych z hashtagami:

  • #RethinkMobility
  • #StreetsforLife
  • #RoadSafety

Więcej: https://www.who.int/campaigns/un-global-road-safety-week/2023

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top