4155 zł

  1. BE7
4.155 zł zebraliśmy w trakcie BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2024 na kupno rowerów dla dzieci w ramach De Varsovie à Paris! 🚴
Wśród 180 wystawców byliśmy i my. Fundacja promowała Rajd Rowerowy „De Varsovie a Paris!”. Na naszym stoisku zbieraliśmy środki na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka. Każdy kto wpłacił 30 zł otrzymał bidon, każdy kto wpłacił 60 zł dostał koszulkę, każdy kto wpłacił 80 zł dostał zestaw. Łącząc wpłaty w trakcie targów i wpłaty od sponsorów, zebraliśmy już środki na 23 rowery. Zostało nam jeszcze uzbierać środki na pozostałe 77 rowerów. Zwiedzający mogli zapoznać się z ideą rajdu, mogli przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy.
Projekt o charakterze społecznym. Rajd Rowerowy „de Varsovie à Paris !” organizujemy z okazji XXXIII Igrzysk Olimpijskich. Pojedziemy na rowerach z Warszawy do Paryża, aby zebrać środki na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka, domów zastępczych i niższym statusie materialnym. Są z nami: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ambasada Francji, Marszałek Mazowsza, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Kolarski, Cofidis Polska i BIKE EXPO.
  • Etap I: okres przygotowawczy – Targi BIKE EXPO 6-7 kwietnia 2024 [to już za nami], trening Warszawa – Toruń – Bydgoszcz – Gdańsk – Władysławowo [26 kwietnia – 1 maja], UN World Bicycle Day – 3 June, Półkolonie Rowerowe 24 [24-28 czerwca i 1 – 5 lipca];
  • Etap II: rajd właściwy Warszawa – Poznań – Berlin – Amsterdam – Bruksela – Paryż [10 – 26 lipca]
  • Etap III: przetarg i dystrybucja rowerów [wrzesień – grudzień].

Akcja czysto CSR, powiązana z Igrzyskami Olimpijskimi, ze sportem, z rowerami, ze zdrowym stylem życia– idealnie komponuje się z polityką Warszawy.

Cel główny: zbiórka środków na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka, z domów zastępczych, z domów o niższym statusie materialnym. Cel pośredni: promocja turystyki rowerowej, zwrócenie uwagi na otyłość wśród dzieci i dorosłych, na temat bezpieczeństwa treningu rowerowego, promocja ruchu olimpijskiego.

Posted in: