Zimowa plastyka w Volvo Autogala.

  1. IMG_E2029
  2. IMG_E2025

Rozpoczęliśmy kolejny projekt edukacyjny w salonie Volvo Autogala.

„Zimowa plastyka w Volvo Autogala” to propozycja alternatywnych zajęć skierowana do dzieci szkoły podstawowej nr 285 im. Jana Szancera w ramach „Zimy w mieście”, które nie pojechały na ferie bądź z nich wróciły. Dlaczego ta szkoła? Wynika to z założenia programu odpowiedzialności społecznej salonu Autogala, który prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci placówek edukacyjnych położonych najbliżej salonu. Taką placówką jest właśnie szkoła Szancera.

„Zimowa plastyka” nie będzie zwykłą plastyką, nie będzie zwykłym malowaniem. Zajęcia będą lekcją fundraisingu. Dzieci będą mieć zadanie namalowania 5 obrazów 100 x 170 cm. Gotowe obrazy wystawimy w salonie Autogala. Obrazy będzie można kupić. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz budowy pracowni wychowania komunikacyjnego w szkole nr 285. Chcemy zebrać 5.000 zł. Projekt zatem nie będzie angażować tylko dzieci, ale również klientów salonu, rodziców dzieci, społeczność lokalną Dzielnicy Targówek.

Temat prac dowolny. Zajęcia będą podzielone na etapy. Założyliśmy, że dzieci nigdy nie miały do czynienia z prawdziwym płótnem i innymi farbami niż plakatowe. Pierwszego dnia dzieci przejdą kurs rysunku ołówkiem w szkicowniku, rozpoznania planu bliższego i dalszego, uchwycenia proporcji malowanych przedmiotów. Drugiego dnia, zapoznamy dzieci ze stylami malarskimi, nauczymy praktycznego mieszania farb i doboru narzędzi mieszania, aby uzyskiwać pożądane kolory – ile kolorów potrzeba, aby namalować banana? Czy tylko żółty? Ta część zajęć również w szkicowniku. Nauka bezpośrednio na płótnie byłaby zbyt kosztowna. Trzeciego dnia dzieci podzielą się na dwuosobowe zespoły i zaczną tworzyć swoje dzieła. Płótna są duże nawet dla dorosłego, dlatego efekt poznamy dopiero w piątek. Obrazy wystawimy w sobotę w salonie, w przestrzeni sprzedaży.

Obrazy będzie można kupić bezpośrednio w salonie. Po Świętach Wielkiej Nocy zorganizujemy licytację „z młotkiem”.

Fundacja już trzeci raz realizuje zajęcia na zamówienie Volvo Autogala. W grudniu realizowaliśmy projekt „Droga z klasą. Przedszkole.”, we wrześniu „Warsztaty Rowerowe”.

IMG_E2025

Posted in: