World Day of Remembrance 2019 – Life is not a car part

Life is not a car part – Życie nie jest częścią zamienną. To hasło kolejnego już Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków w Ruchu Drogowym. W tym roku to 17 listopada

Temat ten opiera się na trzecim filarze globalnego planu na dekadę działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego – bezpieczniejsze pojazdy.

Niezależnie od globalnych wysiłków przeciwnych, rodzaj mobilności na drodze, który obowiązuje na całym świecie, wciąż sprzyja nieakceptowalnej liczbie ofiar śmiertelnych, poważnych obrażeń i chorób każdego roku, zarówno jako bezpośrednią konsekwencję wypadków drogowych, jak i zanieczyszczenia powietrza.

Śmierć i obrażenia na drodze to nagłe, gwałtowne i traumatyczne wydarzenia. Ich wpływ jest długotrwały, często stały. Każdego roku miliony nowo rannych i pogrążonych w żałobie ludzi z każdego zakątka świata są dodawane do niezliczonych milionów osób, które już cierpią. Skumulowana opłata za przejazd jest naprawdę ogromna.
Smutek i cierpienie doświadczane przez tak ogromną liczbę ludzi są tym większe, że wiele ofiar jest młodych, ponieważ wielu katastrofom można było i powinno się było zapobiegać oraz ponieważ reakcja rządów i społeczeństwa na śmierć i obrażenia na drodze oraz na żałobę i poszkodowane ofiary są często nieodpowiednie, nieczułe i nieodpowiednie do utraty życia lub jakości życia.
Ten specjalny Dzień Pamięci ma zatem odpowiedzieć na wielką potrzebę ofiar wypadków drogowych w celu publicznego uznania ich strat i cierpień. Stało się także ważnym narzędziem dla rządów i tych, którzy pracują nad zapobieganiem wypadkom lub reagowaniem na następstwa, ponieważ oferuje możliwość wykazania ogromnej skali i wpływu ofiar śmiertelnych i obrażeń na drodze oraz pilną potrzebę podjęcia działań.
Wiele różnych wydarzeń okolicznościowych odbywa się w każdy Światowy Dzień lub w dni przed lub po.
Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top