Warsztaty z audytem

W ramach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 2019 przeprowadziliśmy „Warsztaty Drogowe Burmistrzów Dzielnic”. Projekt adresowany tylko i wyłącznie do urzędów dzielnic m.st. Warszawy. Dlaczego? Na 2850 km w Warszawie, aż 2000 km to drogi dzielnicowe, traktowane lekko po macoszemu. Po drugie Zarząd Dróg Miejskich ma blisko 400 specjalistów branżowych, w Urzędach Dzielnic często jeden urzędnik jest specjalistą wielu dziedzin. Skoro dróg dzielnicowych jest więcej, projekt skierowaliśmy właśnie tam. Po trzecie, szkolenia branżowe są finansowo niedostępne dla urzędników dzielnicowych.

Warsztaty podzieliliśmy na trzy części – pierwsza szkolenie, podczas których urzędnicy dzielnicowi zapoznali się z sześcioma tematami: „Audyt przejść dla pieszych, czyli audyt z aplikacji”, „Dziecko w aucie”, „Standardy oświetlenia przejść dla pieszych”, „Standardy projektowania przejść dla pieszych”, „Fotowoltaika w rozwiązaniach drogowych – czyli prawdziwa walka ze smogiem” oraz „Co widzi samochód”. Szkolenie odbyło się w Domu Kultury „Kadr”.
Druga część to zebranie adresów przejść dla pieszych przez drogi dzielnicowe przy szkołach. Do Świąt Bożego Narodzenia zebraliśmy 76 adresów.
Trzecia część to będzie przeprowadzenie tych audytów w terenie za pomocą aplikacji, która stosowania jest z powodzeniem w Europie Zachodniej, USA i niektórych krajach Ameryki Południowej.

Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

LOGO_biale_finansowanie

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top