Msza za ofiary wypadków

Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Fundacja przygotowała z tej okazji dwa wydarzenia. Duchowe – mszę świętą w intencji ofiar wypadków drogowych oraz edukacyjne – warsztaty drogowe.

Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ustanowiony przez ONZ w 1995 roku. Z tej okazji odbywają się na całym świecie wydarzenie zwracające uwagę na problem miliona osób, które tracą życie w wypadkach drogowych. Kolejne miliony zostają ranne, trwale okaleczone. Fundacja „Drogi Mazowsza” również przygotowała wydarzenia z okazji Światowego Dnia Pamięci. Pierwsze z nich to msza święta w intencji ofiar wypadków. Msza została odprawiona w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca w warszawskim Ursusie. Intencję odprawił ksiądz biskup Marek Solarczyk, który sam doświadczył śmierci bliskiej osoby w wypadku drogowym, którym zginęła jego mama potrącona przez samochód.

Biskup w nawiązaniu do dzisiejszej liturgii słowa podkreślił, że jak zatrzymujemy się przy czerwonym światełku Tabernakulum, tak winniśmy zatrzymać się na czerwonym świetle na drodze. Kiedy Bóg mówi czerwone, to znaczy czerwone. Idąc do kościoła – dodał – jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Bądźmy tymi, którzy zaczynając od tego co duchowe, bez względu na okoliczności, będziemy wierni temu co służy dobru i miłości – zaznaczył biskup.

Jutro drugie wydarzenie już jutro, warsztaty drogowe w „Drodze do szkoły”.

 

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top