Metodyka kursu na kartę rowerową

Fundacja „Drogi Mazowsza” i Akademia ADN, we współpracy z Biurem Edukacji m.st. Warszawy zaprasza na szkolenie nauczycieli wychowania komunikacyjnego, dyrektorów szkół podstawowych Warszawy i Mazowsza do udziału w bezpłatnym szkoleniu z „Metodyki kursu na kartę rowerową”.

DANE PODSTAWOWE
Data: 13 czerwca 2022, poniedziałek, g. 9.00 – 15.00
Gdzie: Akademia ADN, ul. Grzybowska 56, wejście B, piętro 4
Limit miejsc: 100
Liczba bezpłatnych miejsc: 60
Osoby ponad limit: 200 zł
Zgłoszenie: biuro@drogimazowsza.org

O SZKOLENIU:
Szkolenie metodyki wychowania komunikacyjnego dla wychowawców klas 4 szkół podstawowych, dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego w ramach przedmiotu „Technika”, dla dyrektorów szkół.
Głównym tematem szkolenia będą zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym, wymogi z tym związane dla uczniów, dyrektorów szkół, zapoznanie z nowymi arkuszami egzaminacyjnymi na kartę rowerową. W trakcie szkolenia nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymają wiedzę
w zakresie obowiązku organizowania kursów i egzaminów na kartę rowerową. W ramach szkolenia zapoznamy nauczycieli z platformą e-learnigową „Droga z klasą”, przygotowaną przez naszą Fundację na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury. Szkolenie w formule stacjonarnej, z możliwością udziału online.

HARMONOGRAM:
09.00 Deklaracja Sztokholmska, czyli o zasadach drogowych górnolotnie. (50 min)
10.00 Podstawy prawne wydawania karty rowerowej. Rola dyrektora szkoły w procesie zdobywania karty rowerowej przez uczniów. (50 min)
11.00 Zmiany zasad ruchu drogowego a karta rowerowa (50 min)
12.00 Nauczyciele: zajęcia klasowe, półkolonie, gotowe konspekty zajęć.
13.00 Karta rowerowa: nowe formularze egzaminacyjne. Omówienie przykładów.
14.00 Obiad
14.30 Pytania do prelegentów

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top