2019

Przyjęliśmy już plan działań na 2019 rok. Fundacja przygotowała kolejne edycje corocznych projektów. 5. Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to imprez w 7 dni o zasadach ruchu drogowego na koniec roku szkolnego. W tym roku, z uwagi na układ Bożego Ciała, pierwszy raz rozpocznie się w środku tygodnia, czyli 13 czerwca i zakończy we środę 19 czerwca 2019 r. Rozpoczniemy konferencją „Pieszy zawsze pierwszy”. Następnego dnia przeprowadzimy „Warsztaty Rowerowe dla Seniorów”. W sobotę, 15 czerwca, jedyna impreza, z którą wyjdziemy poza Warszawę: VIP Road Safety, podczas której będziemy zbierać środki na wypoczynek rehabilitacyjny dzieci poszkodowanych w wypadkach. W niedzielę, wyjątkowo w środku tygodnia, Piknik „Warszawa jedzie na wakacje” połączony z biegiem charytatywnym na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. Poniedziałek to akcja „Pieszy”, we wtorek akcja „Oko”, podczas której będziemy sprawdzać stan wzroku zawodowych kierowców. Środa to ostatni dzień roku szkolnego, a jednocześnie wyjazd warszawiaków na wakacje i długi weekend. Na jednej z wylotówek będzie sprawdzać stan techniczny pojazdów wyjeżdżających na wakacje.

Kolejnym samodzielnym projektem to „Wypadek, co dalej” czyli Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”,
pokaz kaskaderski wypadku drogowego połączony z mszą świętą w intencji ofiar oraz konferencją branżową. Dzień Pamięci zawsze przypada w trzecią niedzielę listopada. W tym roku pierwszy raz wyjedziemy poza Warszawę. Będzie to Pruszków, kiedy zderzymy samochód z pociągiem. Następnego dnia przeprowadzimy „Warsztaty Drogowe dla Samorządowców Mazowsza”.

Będziemy zaangażowani w projekty „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, „Od Skutera do Harleya” – projekt dla młodzieży klas 7 i 8 o zasadach jazdy na skuterze w kategorii prawa jazdy AM. Fundacja, jak zwykle ufunduje nagrody dla pierwszych dziesięciu finalistów.

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top