Fundacja Drogi Mazowsza

Fundację tworzą ludzie, którzy wyrwali się śmierci, którym lekarze nie dawali szansy na przeżycie wypadku. Nie dość, że przeżyli, to jeszcze stanęli na nogach bez urządzeń wspomagających. Mają domy, rodziny, wychowują dzieci. Nie widać, że kiedyś tam, coś zdarzyło się na drodze. Pamięć mają jednak niezawodną. Istniejemy od 2012 roku.

Fundacja stworzyła coroczne projekty:

 • „Warszawski Tydzień BRD” – 7 imprez w 7 dni o zasadach ruchu drogowego na koniec roku szkolnego
 • „Wypadek, co dalej” czyli „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych” – pokaz kaskaderski wypadku drogowego połączony z mszą świętą w intencji ofiar oraz konferencją branżową

Fundacja współtworzyła kampanie społeczne pod hasłem „Czerwone-Stój, Zielone-Idź. To takie proste!”, „Użyj dzwonka, poczujesz się pewniej”, „Załóż odblask” oraz „3 Kolory”, a także tworzyliśmy filmy promujące wszystkie te kampanie.

Jesteśmy zaangażowani ponadto w coroczne projekty:

 • „Od Skutera do Harleya” – projekt dla młodzieży klas 7 i 8 o zasadach jazdy na skuterze w kategorii prawa jazdy AM
 • „Ambasador Bezpieczeństwa na Drodze” – szkolenie dyplomatów w Polsce z zasadach ruchu drogowego

Fundacja jest członkiem wspierającym Polskiego Związku Motorowego.

Fundacja jest członkiem społecznym Komisji Europejskiej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 • Wesprzyj naszą ideę.
  Wspólnie poprawimy poziom bezpieczeństwa na polskich drogach!

  Zostań partnerem Fundacji!
 • Polska od wielu lat zajmuje niechlubne czołowe miejsca na liście europejskich krajów o największej liczbie wypadków. Pod względem bezpieczeństwa najbardziej narażonych na urazy uczestników ruchu – pieszych, jest jeszcze gorzej i w tej kategorii Polska rzadko kiedy zajmuje miejsce poza podium. Piesi stanowią średnio 1/3 wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce. W 2014 roku w ponad 9 tysiącach wypadków drogowych zginęło 1116 pieszych. W świetle tej smutnej statystyki, na polskich drogach życie traci co miesiąc 93 pieszych, co oznacza że każdego dnia ofiarą wypadków jest trzech pieszych.

  Pomóż nam to zmienić! Dołącz do grona wspierających nas firm i instytucji, które razem z nami starają się zwiększyć poziom znajomości zasad bezpiecznego korzystania z dróg w Polsce. Dzięki Twojej pomocy być może uda się uratować wiele istnień ludzkich, a wiele osób uniknie kalectwa lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

  Każdy z nas jest odpowiedzialny za zdrowie i życie rodziny, bliskich i innych uczestników ruchu.