Fundacja Drogi Mazowsza

Fundacja działa od 2012 roku. Główną sferą działań jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Edukujemy dorosłych i dzieci. Skupiamy się również na poprawie kondycji fizycznej dzieci, zwłaszcza po okresie nauki zdalnej. Działamy na rzecz turystyki rowerowej promując regiony Mazowsza.

Zobacz co robiliśmy przez ostatnie 10 lat.

Tworzymy projekty dla dzieci:

  • „Karta rowerowa dla Mazowsza” – skupiamy się na metodyce nauczania dzieci przed egzaminem na kartę rowerową, tworzymy scenariusze zajęć dla dzieci i dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego.
  • „DROGA Z KLASĄ – implementacja scenariuszy zajęć zaprojektowanych na potrzeby platformy e-learningowej „Droga z klasą”
  • „PÓŁKOLONIE ROWEROWE” – zajęcia zasad ruchu drogowego w praktyce podczas letniego wypoczynku dla dzieci 10+.

 

Tworzymy projekty dla dorosłych:

Fundacja jest członkiem wspierającym Polskiego Związku Motorowego.

Fundacja jest członkiem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”.

  • Wesprzyj naszą ideę.
    Bezpieczeństwo drogowe to nie lewica, to nie prawica. To nauka!

    Zostań partnerem Fundacji!
  • Polska przez wiele lat zajmowała niechlubne czołowe miejsca na liście europejskich krajów o największej liczbie wypadków. Rok 2023 może stać się przełomem. Polska otrzymała PIN Award najważniejszą nagrodę z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za ciężką pracę społeczeństwa i takich organizacji jak nasza. Jest jeszcze sporo do zrobienia. Wciąż na naszych drogach ginie 2000 osób rocznie! Czym innym jest bezpieczeństwo, czym innym poczucie bezpieczeństwa. Mimo wysiłków spora część społeczeństwa wciąż nie odrzuca naukowe argumenty.

    ONZ założyła redukcję liczby wypadków, ofiar śmiertelnych i ciężko rannych o 50% do 2030 roku. Ambitna „Wizja 0” to daleki rok 2050.

    Pomóż nam to zmienić! Dołącz do grona wspierających nas firm i instytucji, które razem z nami starają się zwiększyć poziom znajomości zasad bezpiecznego korzystania z dróg w Polsce. Dzięki Twojej pomocy być może uda się uratować wiele istnień ludzkich, a wiele osób uniknie kalectwa lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

    Każdy z nas jest odpowiedzialny za zdrowie i życie rodziny, bliskich i innych uczestników ruchu.