fDM 2020

Witamy w Nowym Roku. Stary skończył się naszym sukcesem jaką była kampania ” I Ty jesteś pieszym”. W Nowym Roku zaplanowaliśmy stare pozycje, jak Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz nową pozycję, jaką będzie cykl biegów charytatywnych na rzecz promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym „f.DM 2020 Runs”. „f.DM” to skrót od „Fundacja Drogi Mazowsza”. Zaplanowane wydarzenia 2020:

6. Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, to 7 imprez o tematyce brd w 7 dni. 6WTBRD uzyskał patronat Prezydenta m.st. Warszawy i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerem konferencji będzie Ambasada Norwegii. W tym roku zaplanowaliśmy:

3 śr: Konferencja „Pieszy Zawsze Pierwszy”, konferencja o bezpieczeństwie pieszych w Polsce. Partnerem konferencji będzie Ambasada Norwegii.
4 cz: Akcja „Arbuz”, akcja promująca ubieranie kasków przez motocyklistów.
5 pt: VIP Offroad, akcja charytatywna z udziałem gwiazd show-biznesu
6 so: Piknik „Warszawa jedzie na wakacje”. Wydarzenie plenerowe dla wszystkich.
8 po: Miasteczko MRD; Wydarzenie plenerowe dla seniorów o zasadach ruchu rowerowego.
9 wt: Kolacja BRD; spotkanie robocze organizacji promujących zasady ruchu drogowego

„f.DM 2020 Runs” uruchamiamy nowy projekt „f.DM 2020 Runs”, czyli cykl 5 biegów charytatywnych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zebrane środki zasilą fundusz prewencyjny oraz fundusz edukacyjny dzieci i młodzieży z Mazowsza. Nagrodą główną będzie Renault Clio. Liczba uczestników: 1.000 osób na każdy bieg. W ramach cyklu odbędą się biegi:

19.04.2020 – Pruszków, Galeria „Nowa Stacja”
06.06.2020 – Modlin, Tor Doskonalenia Jazdy
26.07.2020 – Praga, Centrum Praskie „Koneser”
20.09.2020 – Ursus, Factory Ursus
15.11.2020 – Pruszków, Galeria „Nowa Stacja”

„Od Skutera do Harleya”, coroczny konkurs dla kandydatów na prawo jazdy kategorii AM. Konkurs wiedzy połączony z prelekcjami na temat bezpiecznej jazdy jednośladem, pierwszej pomocy wzbogacony o pokaz motocyklów Harley-Davidson. Termin maj – czerwiec 2020 r. Finał 18 czerwca 2020 r. Co roku fundujemy 10 nagród dla 10 najlepszych finalistów.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar w Ruchu Drogowym, to dzień utworzony przez ONZ, obchodzony w trzecią niedzielę listopada. W tym roku będzie to 15 listopada. Od trzech lat łączymy trzy aspekty obchodów: duchową – mszę świętą, poznawczą – w tym roku będzie to finał f.DM 2020 Runs” oraz stacjonarną Warsztaty „Wypadek. Co dalej?”, organizowane wspólnie z Okręgową Radą Adwokacką. Msza i bieg: 15 listopada, Warsztaty: 16 listopada.

 

Proszę śledź i polub nas:
Shopping Cart
Scroll to Top